Nieodpowiedzialni i niebezpieczni. Bez pobłażania wobec nietrzeźwych „za kółkiem”

Gdy jedni w weekend odpoczywają, inni – a wśród nich policjanci – pracują m. in. podczas służby na drogach w trosce o to, by ten wypoczynek przebiegł bezpiecznie. Niestety wciąż są wśród nas tacy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. Dają temu wyraz wsiadając za kierownicę swoich aut pod wpływem alkoholu. Wobec nich policjanci nie mają pobłażania.

Braniewo
Wczoraj (20.01.2019) około godz. 21:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic miasta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Z relacji zgłaszającego wynikało, że tuż po zaparkowaniu swojego auta, którym podróżował ze znajomym, poczuł mocne uderzenie w tył pojazdu. Po wyjściu z samochodu mężczyźni zauważyli jak auto, które w nich uderzyło oddala się. Pobiegli więc za nim, jednak po nieudanej próbie zatrzymania uciekiniera, zgłaszający powiadomił policjantów. Funkcjonariusze szybko dotarli do pojazdu, który mógł brać udział w tym zdarzeniu, ustalili też personalia jego właściciela. Chwilę później policjanci zapukali do drzwi kierowcy. 27-latek był pod widocznym działaniem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do tego, że kierował wskazanym autem, a przed jazdą pił alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawą zajmują się kryminalni.

Iława

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat grozi 40–latkowi z powiatu iławskiego. Mężczyzna jadąc za szybko samochodem stracił nad nim panowanie po czym uderzył w znak drogowy, a następnie przydrożne drzewo. Po tym, jak oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym zdarzeniu drogowym, funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Podczas wykonywania czynności z uczestnikiem kolizji funkcjonariusze od kierującego osobowym renault poczuli alkohol. Badanie alkomatem 40-latka wykazało, że miał on 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, które miał dopiero od dwóch miesięcy.

Mrągowo

W niedzielę (20.01.2019) około godz. 17:30 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że do jednej z restauracji na terenie Mikołajek przyszedł mężczyzna, który prawdopodobnie jest pod działaniem alkoholu, a wcześniej przyjechał pod lokal autem. Pod wskazany adres pojechali policjanci pełniący służbę na terenie Mikołajek. Funkcjonariusze dojeżdżając w pobliże restauracji zauważyli jadące z naprzeciwka auto wskazane wcześniej podczas zgłoszenia. Kierowca na widok radiowozu na chwilę zwolnił i zatrzymał się. Funkcjonariusze włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując tym samym kierującemu zatrzymanie się w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierujący widząc nadawane mu sygnały, gwałtownie ruszył omijając radiowóz i znacznie przyspieszył. Policjanci ruszyli za kierującym, który z dużą prędkością odjechał w kierunku miejscowości Woźnice. Po chwili mikołajscy policjanci wyjeżdżając zza zakrętu zauważyli leżące w przydrożnym rowie auto, za którym jechali. W pojedzie za kierownicą siedział ten sam mężczyzna, którego widzieli, gdy ich omijał. Mężczyzna był przytomny. Policjant, który próbował nawiązać kontakt z kierowcą wyczuł od niego zapach alkoholu. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala w Mrągowie, gdzie od 41–letniego mieszkańca Rynu pobrano krew. Badanie wskaże czy mężczyzna prowadził auto będąc pod działaniem alkoholu.

Olecko

W miniony piątek (18.01.2019) oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Cimochy gm. Wieliczki. Z relacji kierującego samochodem marki Audi wynikało, że kierujący osobowym VW nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kiedy mężczyzna podszedł do sprawcy kolizji poczuł od niego zapach alkoholu. Policjanci którzy pojechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, które wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gm. Wieliczki posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, zaś za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Także w niedzielę (20.01.2019) oleccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. Po godz. 01:00 w Olecku na ul. Ełckiej 20-latek kierował osobowym nissanem mając w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Tej samej nocy, godzinę później w Olecku na ul. Tunelowej policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierującego. 18-latek kierował samochodem osobowym marki Fiat, a badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Wszyscy wkrótce odpowiedzą przed sądem. (KWP Olsztyn)

https://twitter.co/MediagroupinfoP

https://www.facebook.com/MediaGroupInfo/