Nieodpowiedzialni kierowcy trafili w ręce policjantów

Przed sądem odpowie dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi był pijany i do tego nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pomimo apeli prawie co dzień ostródzcy policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mają bezpieczeństwo własne i innych osób. Tylko wczoraj policjanci wyeliminowali z dróg powiatu ostródzkiego dwie takie osoby.

Pierwszego z nich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej wczoraj (21.01.2019r.) około godziny 16:00 na terenie gminy Małdyty. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy- mężczyzna był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie kontroli wyszło na jaw, że 47-letni mieszkaniec gminy Małdyty nie posiada uprawnień do kierowania.

Wieczorem policjanci ostródzkiej patrolówki zatrzymali 33- latka, który kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zatrzymany do kontroli drogowej ostródzianin zgodnie z orzeczeniem sądu nie może prowadzić pojazdów mechanicznych do czerwca 2020 roku.

Teraz obydwaj nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

(KPP Ostróda)

https://twitter.co/MediagroupinfoP

https://www.facebook.com/MediaGroupInfo/