AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Niepodległa do Hymnu 2020 – dołącz do akcji!

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. Organizatorzy chcą podtrzymać tradycję nawet pomimo pandemii. I zapraszają do wspólnego odśpiewania hymnu w środę 11 listopada. Akcja „Niepodległa do hymnu!” rozpocznie się w tym roku o godz. 12.

W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych organizatorzy akcji chcą podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przyłącza się do akcji i również zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego. By to ułatwić stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitują Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawiamy też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami (nuty zamieszczamy na dole tej aktualności).

Na stronie projektu Niepodległa w zakładce mapa wydarzeń można też znaleźć miejsca, gdzie oficjalnie będzie wykonywany Mazurek Dąbrowskiego – w czasie uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych – liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

Grafikę można też pobierać i umieszczać na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych by zaprosić innych do przyłączenia się do akcji:

Materiały

Grafika – Niepodegła do hymnu
Niepodegła-do-hymnu.pdf 0.10MB
SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
hymna4​_grafika.pdf 0.49MB
NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
hymna4​_nuty​_glos-1.pdf 1.17MB
NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
hymna4​_nuty​_fortepian​_popr.pdf 0.13MB
NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA
hymn​_nuty-C-dur1.pdf 1.64MB

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!