AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z dróg powiatu

Przed sądem odpowie dwóch mężczyzn, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością i zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tylko wczorajszego popołudnia (17.09.2020) ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów z posterunku w Małdytach po godzinie 14:00. 72- letni mieszkaniec tamtejszej gminy kierował osobowym volkswagenem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z pijanych kierujących został zatrzymany kilka godzin później przez policjantów ostródzkiej drogówki na terenie gminy Miłomłyn. 36- letni mężczyzna poruszał się tam osobowym audi mając prawie1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo obydwaj mężczyźni będą się tłumaczyć przed sądem. Grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze apelują – nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie! Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!