Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień przyjechał do sądu – interwencja policji w Ostródzie
W środę, 13 maja 2025 roku, w Sądzie Rejonowym w Ostródzie miała miejsce nietypowa interwencja policji, która odsłoniła poważne naruszenie prawa. Pracownik ochrony sądu, pełniący służbę przy wejściu do budynku, wyczuł od jednego z przybyłych na rozprawę mężczyzn woń alkoholu. 41-latek, jak się okazało, przyjechał do sądu własnym samochodem, pomimo że nie posiadał prawa jazdy. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol policji, który potwierdził przypuszczenia pracownika ochrony.
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, co oznaczało stan nietrzeźwości. Dodatkowo, policjanci odkryli, że 41-latek nigdy nie zdobył uprawnień do kierowania pojazdami. Fakt ten potwierdził również zapis monitoringu, na którym widoczne było, jak mężczyzna przyjeżdża na teren sądu. Teraz przed sądem odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grożą mu surowe konsekwencje prawne, w tym grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności do trzech lat.
(red./KPP Ostróda)

