Warmia i Mazury

Niezabezpieczone auto uderzyło w 80- latkę

Policjanci ostródzkiej drogówki pracowali na miejscu nietypowego zdarzenia drogowego do którego doszło na jednym z parkingów. Niezabezpieczony pojazd stoczył się uderzając przechodzącą obok 80- latkę. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.04) około godz. 12:00 na parkingu przy ul. Jana III Sobieskiego. Kierująca toyotą 36- latka podczas parkowania nie zabezpieczyła odpowiednio swojego pojazdu w wyniku czego auto stoczyło się ze wzniesienia i uderzyło w przechodzącą obok 80- latkę. Na szczęście, mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic się nie stało.

Kierująca toyotą za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Policjanci przypominają

Przepisy nakładają na kierującego obowiązek zabezpieczenia pojazdu w czasie postoju. Mówi o tym art. 46 p. 5 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym

Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.  

Wysiadając z samochodu pamiętajmy, żeby upewnić się,  czy odpowiednio go zabezpieczyliśmy tj. czy zaciągnęliśmy hamulec ręczny i czy nie zostawiamy auta „na luzie”.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!