Noc Bibliotek z Czytosławem!

W minioną sobotę, 5 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu bawiła się niebiesko-różowych barwach! Po raz kolejny morąska placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, a motywem przewodnim była zabawa z Czytosławem –  biblioteczną maskotką.

Od godziny 20:00 do 23:30 biblioteka zapewniła uczestnikom około 30 atrakcji, m.in. animacje Małgorzaty Kadylak, giga kolorowankę z Czytosławem, kącik z czyto-zakładkami, 3000 puzzli z naszym niebieskim ulubieńcem, warsztaty komiksowe oraz warsztaty z animacji poklatkowej, quizy z nagrodami, wyścigi robotów, podziemne czytanie, giga twistera, salę bez prądu i wiele innych!

Za udział w każdej zabawie rozdawane były żetony, za które można było kupować smakowite czyto-przysmaki w sklepiku oraz spróbować napojów w kolorach błękitu i różu.

Dla prawdziwych śmiałków biblioteka zorganizowała również wyjątkową edycję grywalizacji – każdy uczestnik, który odebrał kartę do gry, mógł zbierać naklejki za udział w wybranych atrakcjach. Pierwsze dziesięć osób, które zdołało zebrać komplet naklejek, otrzymywało Czytosława.

Pomimo jesiennej aury frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów wydarzenia, a zabawa trwała bez końca!

(MBP Morąg/red./fot. MBP Morąg)