Nowa Toyota Hilux trafiła do ostródzkich policjantów

Ostródzcy policjanci otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz. Toyota Hilux pozyskana została ze środków łączonych Programu Modernizacji Policji na lata 2017- 2020 oraz z Rezerwy Celowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dziś (02.10) w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego samochodu terenowego- Toyoty Hilux.

Otrzymany radiowóz to nowoczesny samochód terenowy. Jego wartość to blisko 170 tysięcy złotych. Zakupiony został ze środków łączonych Programu Modernizacji Policji na lata 2017- 2020 oraz z Rezerwy Celowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wykorzystywany będzie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie między innymi do patrolowania trudno dostępnych miejsc takich jak tereny podmokłe, przywodne czy leśne. Służyć będzie również do transportowania łodzi służbowej.

Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski w swoim wystąpieniu podziękował za udzielone wsparcie finansowe, bez którego zakup nowego radiowozu byłby niemożliwy.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie wręczyli tablice okolicznościowe z podziękowaniami za dotychczasową współpracę oraz pomoc Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej panu Jarosławowi Boguszowi oraz kapelanowi ostródzkich policjantów księdzu dziekanowi Romanowi Wiśniowieckiemu.

(red./KPP Ostróda)