NOWATORSKI JAZZ OTWIERA „WEEKEND MODA NA MAZOWSZE”

28 czerwca, o godz. 19.30, głos młodego pokolenia zabrzmi na Bulwarach Wiślanych w Warszawie! „Jerzy Mączyński Jerry & The Pelican System”  to oryginalny i odważny projekt. Nowatorskie i budzące podziw podejście do jazzowych brzmień, zaowocowało wydaniem debiutanckiego albumu w Warner Music Poland, nakładem kultowej serii Polish Jazz, w której znajdują się płyty m.in. tak wybitnych artystów tego gatunku, jak: Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, czy Michał Urbaniak.  

Projekt „Pelican” tworzą muzycy młodego pokolenia, którzy pochodzą właśnie z Mazowsza, stąd ich koncert inaugurujący „Weekend Moda na Mazowsze”. W skład formacji wchodzą: perkusistka Wiktoria Jakubowska, trębacz Marcin Elszkowski, pianista Marcel Baliński, kontrabasista Franciszek Pospieszalski oraz saksofonista Jerzy Mączyński.

Jerry & The Pelican System to głos nowego pokolenia, które nie boi się zredefiniować pojęcia jazzu. I pewnie nawet się nad tym nie zastanawiają, bo Jerzy Mączyński, lider grupy, tworzy po prostu swoją muzykę. I choć w tym projekcie zebrał instrumentalistów pochodzących z różnych środowisk, to udało im się wspólnie stworzyć system łączenia imponujących rozmaitych wizji oraz umiejętności. W efekcie uzyskali wielobarwność, międzygatunkowość, momentami odrealniony i pozbawiony reguł system pracy.

Spotkanie ze sztuką w Warszawie, na Bulwarach Wiślanych, pod hasłem „Weekend Moda na Mazowsze” odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.  Animacje kulturalne będą prowadzone w godzinach 11:00 – 19:00 w pawilonie Przystanek Sztuka.

Koncert „Jerry & The Pelican System” odbędzie się w piątek, 28 czerwca, o godz. 19.30, na scenie przy Pawilonie BELLA ITALIA i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wstęp jest bezpłatny. (org.)