Wieści z powiatu

Nowe inwestycje drogowe: modernizacja dróg powiatowych w powiecie

W powiecie ostródzkim ruszają kolejne inwestycje drogowe, dzięki którym lokalna infrastruktura zyska nowe oblicze. W dniu 6 maja 2025 roku zawarto umowy na realizację trzech kluczowych projektów dotyczących przebudowy i remontów dróg powiatowych, których całkowity koszt wyniesie 7,4 mln zł. Aż 70% środków na ten cel pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a inwestycję wspierają również Gmina Miłomłyn i Gmina Morąg.

Umowy podpisano na przebudowę drogi powiatowej Nr 1219N (na odcinku Boguszewo – granica powiatu), przebudowę ulicy Leśnej w Morągu oraz remont drogi powiatowej Nr 1259N (Samin – Saminek). Dokumenty sygnowali: Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie; Marcin Jastrzębski z firmy DROGOMEX Sp. z o.o.; Leszek Rysztowski z Przedsiębiorstwa „DRO-BUD” oraz Ryszard Zieja z Przedsiębiorstwa „ZIEJA”.

W uroczystości wzięli udział także: Andrzej Wiczkowski, Starosta Ostródzki; Piotr Strzylak, Członek Zarządu Powiatu; Beata Mazur, Burmistrz Miłomłyna oraz Tomasz Orłowski, Burmistrz Morąga. Zakres robót obejmuje m.in. położenie nowych warstw bitumicznych, budowę chodników i zjazdów przy ulicy Leśnej, regulację poboczy, wymianę systemu odwodnienia oraz montaż nowych elementów bezpieczeństwa. Całość prac, obejmujących około 4,5 km dróg, ma zakończyć się w listopadzie 2025 roku.

(red./Powiat Ostródzki)