Nowi Terytorialsi wstępują w szeregi 4 WMBOT w Olsztynie

W sobotę,  2 marca br., 73 żołnierzy rezerwy z województwa Warmińsko Mazurskiego wzmocniło potencjał 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczęło szkolenie wyrównawcze w ramach Terytorialnej Służby Wojskowej. 

– Jest to szkolenie mające na celu odświeżenie posiadanych już umiejętności oraz wdrożenie elementów specyfiki wojsk obrony terytorialnej, odświeżenie nabytych już w wojsku umiejętności. Szkoleni odbywać się będą w trybie weekendowym w batalionach lekkiej piechoty w Morągu, Braniewie, Olsztynie i Giżycku – mówi mjr Daniel Wrzyszcz, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Olsztyna.

Szkolenie wyrównawcze skierowane jest do rezerwistów. Jest ono odpowiednikiem szkolenia podstawowego dla ochotników, lecz w założeniu przeznaczone jest dla żołnierzy rezerwy, którzy zgłoszą chęć podjęcia służby w WOT.

– Realizowane jest wyłącznie w trybie weekendowym, obejmując cztery 2-dniowe szkolenia ( łącznie 8 dni). Szkolenie wyrównawcze jest nowatorskim projektem WOT i nie występuje w innych rodzajach sił zbrojnych RP – dodaje mjr Daniel Wrzyszcz.

(org./fot. org.)