AktualnościHALO MORĄG

Nowy dowódca terytorialsów z Morąga

Ppłk Maciej Rypiński został nowym dowódcą 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Pułkownik Rypiński obowiązki przejął od mjr Dariusza Mazura, któremu podziękował za ostatnie miesiące dowodzenia jednostką i skierował w Jego stronę słowa uznania. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w obecności Dowódcy Brygady płk Mirosława Brysia. 

Nowy dowódca batalionu wojskowe wykształcenie zdobył w 2003 roku kończąc Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1 Ciechanowskim Pułku Artylerii, następnie w 1 Olsztyńskim Batalionie Składowania. W czasie służby przebywał na misji PKW KFOR Kosovo. Od 2017 roku pełnił obowiązki szefa sekcji operacyjnej S-3 w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i wyznaczony na stanowisko służbowe Dowódcy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu wchodzącego w skład 4.W-MBOT. Ponadto w czasie służby odbył wiele kursów doskonalących i kwalifikacyjnych. Ppłk Maciej Rypiński to również zapalony sportowiec, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w wyścigach dla amatorów w kolarstwie górskim, kolarstwie szosowym oraz biegach w naszym regionie.

– To niebywały zaszczyt i honor przejąć dowodzenie 42  Batalionem Lekkiej Piechoty. Ale mam świadomość, że to również odpowiedzialność i obowiązek. Dołożę wszelkich starań aby moje działania były inspiracją dla wszystkich żołnierzy i pracowników wojska. Wspólnie podejmijmy wyzwania przed którymi stoi dziś batalion oraz 4W-MBOT- powiedział ppłk Rypiński podczas uroczystości.

Nowy dowódca to doświadczony oficer, który posiada szeroki zakres wiedzy w dowodzeniu i zarządzaniu podległym personelem.

(kpr. Angelika Żmijewska , Specjalista do spraw komunikacji 42blp)

error: Nie kopiuj!!!