Nowy sprzęt sportowy do morąskiej pływalni

Gmina Morąg uzyskała pomoc finansową z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Została ona przyznana na poprawę i rozwój infrastruktury sportowej, z przeznaczeniem na zakup dodatkowych rowerów do ćwiczeń w wodzie oraz trampolin do fitnessu w wodzie.

– Cieszę się ogromnie, że Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego docenił nasz projekt i zdecydował się przekazać pomoc finansową dla Naszej Gminy na zakup sprzętu sportowego do obiektu Pływalni „Morąska Perła”.  Poprzez zakup dodatkowego sprzętu chcemy urozmaicić i wzbogacić prowadzone zajęcia sportowe w obiekcie – mówi Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

Zajęcia na rowerach do ćwiczeń w wodzie nie będą na pływalni nowością. Do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego samorząd postanowił dokupić 3 kolejne rowery, aby umożliwić większej ilości osób uczestnictwo w tej formie rekreacji .

– Jest to rodzaj ćwiczeń skierowany dla wszystkich osób, bez względu na wiek czy kondycję. Zachęcam do wzięcia udziału w takich zajęciach, aby przekonać się o korzyściach i przyjemności jaka płynie z takiego rodzaju treningu – zachęca Leszek Biernacki.

Trampoliny do fitnessu w wodzie będą nowością w „Morąskiej Perle”.  – W okolicy nie ma pływalni, która oferowałby taki rodzaj zajęć. Większość obiektów w Polsce nie jest przystosowanych do wprowadzenia zajęć na trampolinach. My mamy to szczęście, że posiadamy ruchome dno i chcemy z tego korzystać w pełni oferując Naszym Klientom urozmaicone zajęcia – podkreśla zastępca burmistrza i dodaje: – Cieszymy się i nie możemy doczekać, aż zaprezentujemy ten nowy rodzaj fitnessu. Przed zakupem oglądaliśmy różny sprzęt sportowy, jednak trampoliny w wodzie urzekły nas najbardziej. Uważamy, że są strzałem w dziesiątkę. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora w rytm muzyki.

(red./fot. arch. pływalni)