Warmia i Mazury

Obchodzimy Światowy Dzień Adopcji

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Symbolem święta jest „uśmiechnięta buźka” namalowana na dłoni. W promocyjną akcję włączyli się również przedstawiciele zarządu województwa.

Dłoń jest znakiem pomocy, a uśmiech oznacza radość – razem symbolizują szczęście nowej rodziny.

Dla wielu osób posiadanie dzieci to największe marzenie. I takie marzenia realizuje Warmińsko-Mazurski Ośrodek Adopcyjny w Olsztynie. Zadaniem pedagogów i psychologów z ośrodka adopcyjnego jest rozpoznanie czy dana para małżeńska lub osoba samotna podoła temu wyzwaniu. Obok naturalnej motywacji, związanej z chęcią bycia rodzicem, potrzebne są osoby, które cechuje siła, energia, elastyczność wobec zmian, dystans do siebie i dobra komunikacja.

Wielu rodziców dzwoni do ośrodka i opowiada o tym jak zmieniło się ich życie po adoptowaniu dziecka. Mimo wyzwań i trudności mówią, że było warto.

W celu promowania świadomej adopcji oraz samego święta, zachęcamy również Państwa do namalowania na własnej dłoni „uśmiechniętej buźki” a następnie wykonania jej zdjęcia z podpisem „Światowy Dzień Adopcji” oraz umieszczenia go w mediach społecznościowych 9 listopada 2021 r.

Osoby zainteresowane przysposobieniem zapraszamy do kontaktu z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Adopcyjnym w Olsztynie (ul. Żołnierska 11 c, 10-558 Olsztyn, tel. 89 534 95 94) oraz do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.adopcja.olsztyn.pl

Zapraszamy również do kontaktu z pracownikami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, tel. 89 52 19 500/524/508).

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!