Warmia i Mazury

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mężczyzna, który widząc podejrzany sposób jazdy kierowcy mercedesa postanowił go zatrzymać i wezwać Policję. Funkcjonariusze potwierdzili jego przypuszczenia. Zatrzymany kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (02.03) około godz. 16:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymali informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w Samborowie na drodze k16.

Uwagę zgłaszającego przyciągnął dziwny sposób jazdy kierowcy mercedesa. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, poruszał się tzw. „wężykiem”, zajeżdżał drogę zgłaszającemu, dlatego też postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. W odpowiednim momencie zatrzymał kierowcę i powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili podejrzenia zgłaszającego

Badanie kierowcy mercedesa na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 3 promile tej substancji. Ponadto, mieszkaniec Miłomłyna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również sami mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!