Warmia i Mazury

Od kilkunastu dni regularnie okradał sklep budowlany. Grozi mu do 5 lat pozbawienie wolności

Zarzuty kradzieży usłyszał 58-letni mieszkaniec Ostródy, który w ciągu ostatnich kilkunastu dni okradał jeden z ostródzkich marketów budowlanych. Łupem mieszkańca miasta padały drobne artykuły ogrodnicze, oświetleniowe i artykuły gospodarstwa domowego znanych marek. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w okradanym sklepie. Podczas przesłuchania 58-latek nie kwestionował swojej winy.

Artykuły ogrodnicze, oświetleniowe i artykuły gospodarstwa domowego stały się łupem 58-latka. Mężczyzna regularnie od początku września br. do wczoraj odwiedzał jeden z ostródzkich marketów budowlanych i wynosił z niego drobne artykuły znanych marek. W sumie sklep oszacował wartość skradzionego towaru na ponad 6 tysięcy złotych. Wczoraj (15.09.2020) kryminalni zatrzymali 58-latka w okradanym markecie. Mężczyzna tym razem nie zdążył już nic z niego wynieść. Zatrzymany mieszkaniec Ostródy noc spędził w policyjnym areszcie i dzisiaj (16.09.2020) usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał.

Podczas przeprowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu, który wrócił już na sklepowe półki.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!