AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Oddział rehabilitacji morąskiego szpitala będzie nadal funkcjonował

Prezes Szpitala Miejskiego w Morągu, Ewa Michałowska zapewniła nas, że od kwietnia br. pacjenci wymagający pomocy oddziału rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej nie pozostaną bez opieki.

Jak mówi Pani Prezes Szpitala oddziałem tym pokieruje doświadczony lekarz – specjalista rehabilitacji medycznej i specjalista ortopedii. Wcześniej był ordynatorem oddziału rehabilitacji w bartoszyckim szpitalu.

Przypomnijmy, podczas lutowej  sesji Rady Miejskiej w Morągu, na prośbę radnych, prezes Szpitala Miejskiego w Morągu przedstawiła sytuację kadrową placówki oraz problem związany z dalszym funkcjonowaniem oddziału rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

W swoich sprawozdaniach, które otrzymują również radni prezes Szpitala Miejskiego w Morągu, Ewa Michałowska pisze, że zagrożeniem w funkcjonowaniu szpitala jest brak kadry medycznej.

Najbardziej zagrożonym w jego funkcjonowaniu był  oddział rehabilitacji ogólnej z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej. Wypowiedzenie z pracy złożyła pracująca tam lekarka, która wspierała ordynatora. Sam ordynator tego oddziału również złożył wypowiedzenie. Morąski szpital odbył szereg rozmów w poszukiwaniu lekarzy i Pani Prezes udało się znaleźć  koordynatora tego oddziału.

W Oddziale Rehabilitacji hospitalizowane są głównie osoby z najcięższymi dysfunkcjami narządu ruchu będącymi następstwem uszkodzenia o różnej etiologii ośrodkowego układu nerwowego tj. mózgu i rdzenia kręgowego.
Ponadto leczeni są pacjenci z zespołami bólowymi kręgosłupa, zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po złamaniach kończyn, zabiegach operacyjnych endoprotezoplastyki stawów, uszkodzeniach obwodowego układu nerwowego.

W Oddziale i Dziale Rehabilitacji udzielane są świadczenia z zakresu:

– rehabilitacji ogólnoustrojowej;

– rehabilitacji neurologicznej wczesnej;

– rehabilitacji neurologicznej wczesnej i wtórnej ciężkich uszkodzeń OUN.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!