Odkryj w sobie naukową pasję – konkurs

Zgłoszenia do konkursu naukowego E(x)plory przyjmowane są do 31 stycznia 2020 roku. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata.

Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty techniczne jak i przyrodnicze czy społeczne. Mogą to być prace dotyczące jednej dziedziny lub projekty interdyscyplinarne. W tym roku szczególnie mile widziane są projekty podejmujące tematykę związaną z ochroną środowiska.

Udział w inicjatywie daje młodym naukowcom możliwość:

– wygrania stypendiów naukowych oraz innych cennych nagród (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł. oraz 5 tys. zł.)
–  reprezentowania Polski na najważniejszych zagranicznych konkursach naukowych (m. in. International Science and Engineering Fair w USA – największym wydarzeniu tego typu na świecie);
– zaprezentowania swojego pomysłu przed gronem  naukowców i przedstawicieli najbardziej innowacyjnych firm w Polsce;
–  poznania rówieśników pasjonujących się nauką i nowymi technologiami;
– wzięcia udziału w  stażach badawczo-rozwojowych w uznanych jednostkach naukowych.

Do tej pory w konkursie wzięło udział 1638 młodych naukowców z całej Polski, którzy zaprezentowali ponad 1100 innowacyjnych projektów. Wielu z nich znalazło wsparcie dla dalszego rozwoju swojego pomysłu – zarówno w formie dofinansowania, jak i promocji czy wsparcia merytorycznego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

(wwim)