Warmia i Mazury

Odpowie za kradzieże, włamania i uprawę konopii

Przed sądem będzie się tłumaczył 19- letni mieszkaniec gminy Łukta. Mężczyzna był typowany przez kryminalnych do włamań i kradzieży na terenie gminy Łukta. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów. Podczas jego zatrzymania mundurowi znaleźli krzaki konopi indyjskiej.

W miniony czwartek (17.09.2020) do policyjnej celi trafił 19- letni mieszkaniec gminy Łukta. Mężczyzna od jakiegoś czasu był typowany jako sprawca kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie gminy Łukta i Gietrzwałd. Łupem sprawcy padały różne rzeczy, w tym głównie elektronarzędzia. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych. Podczas zatrzymania 19-latka okazało się, że uprawiał on również w swoim mieszkaniu konopie indyjskie.

Dzień po zatrzymaniu (18.09.2020) młody mieszkaniec gminy Łukta usłyszał 5 zarzutów. Jeden dotyczył uprawiania marihuany a pozostałe cztery kradzieży i kradzieży z włamaniami.

Zatrzymany 19- latek nie przyznał się do jednego z włamań. W przypadku pozostałych czterech zarzutów, nie kwestionował swojej winy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!