Odpowie za znęcanie nad synem. Jest wniosek o areszt

Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Miłomłyn, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim synem. Podczas ostatniej awantury zranił syna nożem. Policjanci postawili mężczyźnie zarzut i wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku najbliższe miesiące 65-latek spędzi za kratkami.

Z zebranego do sprawy materiału wynika, że 65-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim synem. Mężczyzna niejednokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał syna, poniżał go, wyzywał i groził mu pozbawieniem życia. Podczas ostatniej awantury zadał pokrzywdzonemu cios w brzuch nożem kuchennym. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Ostródzcy policjanci zatrzymali awanturnika i przedstawili mu zarzut. Wystąpili także do sądu o zastosowanie wobec 65-latka środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania. Jeżeli sąd przychyli się, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

65-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn za popełnione przestępstwo nie uniknie odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)