Warmia i Mazury

Odzyskali skradzioną kosiarkę i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do garażu. Zarzuty usłyszała również konkubina jednego z nich, która skradzione mienie sprzedała w lombardzie.

Sprawa rozpoczęła się kilkanaście dni temu, kiedy to policjanci z Posterunku Policji w Stębarku otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu na terenie Grunwaldu i kradzieży kosiarki spalinowej o wartości 600 zł.

 Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W wyniku szeregu przeprowadzonych przez nich czynności ustalili, że odpowiedzialni za to przestępstwo są dwaj mieszkańcy tej miejscowości. 27 i 28- latek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w przestępczym procederze brała udział również konkubina jednego z mężczyzn. 32- latka sprzedała skradzioną kosiarkę do lombardu na terenie sąsiedniego powiatu. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielowi.

Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem podejrzanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. 32- latka usłyszała zarzut paserstwa. Kodeks Karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 5.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!