Ogólnopolski Bieg Przełajowy „Leśny Cross”

Już dzisiaj możesz zapisać się na Ogólnopolski Bieg Przełajowy „Leśny Cross” odbędzie się w tym roku 25 sierpnia w Łukcie.

https://superczas.pl/lesnycross2019– tutaj możesz zapisać się.

Teraz garść informacji:

Łukta, Stadion Miejski, 25 sierpnia 2019 11:00

Organizator: Stowarzyszenie “Leśny Cross

Strona internetowa: www.facebook.com/LESNYCROSS/

Kontakt: Stowarzyszenie Leśny Cross (stowarzyszenielesnycross@gmail.com)

Rejestracja internetowa do: 10 sierpnia 2019 23:59

Odpowiedzialny za pomiar czasu:  Mateusz Kownacki (mateuszkownacki4@gmail.com)

Jak podkreślają organizatorzy, celem zawodów jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia, propagowanie zdrowego, trzeźwego stylu życia, promowanie aktywności fizycznej w okolicznościach przyrody, promocja Gminy Łukta, promocja Gminy Morąg, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej, wspólna zdrowa rywalizacja na wielu płaszczyznach.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie “LEŚNY CROSS”, a partnerami: Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie. Patronat nad imprezą sprawują: Gmina Łukta, Gmina Morąg, Lasy Państwowe -Nadleśnictwo Miłomłyn

Biuro zawodów będzie mieściło się w budynku GOKU, parkingi dla aut . GOK w Łukcie posiada również własny parking który znajduje się 250/300 metrów od boiska , w razie potrzeby będzie tam utworzony depozyt .

Zapisy do biegu oraz wydawanie pakietów na 6+ i 23+ kilometrów będą trwały od godziny 7.00 do 10.00 w dniu biegów, natomiast weryfikacja zawodników będzie prowadzona od godz. 7:00 do 10:00.

Start biegu głównego na 23+ km odbędzie się o godz. 11:00, a na 6+ km o godz. 11:15.

Trasa biegu będzie posiadała oznaczony każdy kilometr, będzie zabezpieczona i oznakowana , poprowadzona po leśnych drogach

W ramach wydarzenia zostaną przeprowadzone biegi przełajowe ”Leśny Cross” kobiet i mężczyzn na dystansie 6+ km i 23+ km.

W biegu na 6+ km mogą brać udział osoby, które w dniu startu mają ukończone 18 lat, a w biegu na 23+ km osoby,  które w dniu startu mają ukończone 18 lat.

Limit miejsc 23+km to 90 osób, 6+km również 90 osób.

– Jeśli chcesz biegać i pomagać jednocześnie wybierz ścieżkę charytatywną. Oznacza ona wyższą o 20 zł opłatę startową. Różnica pomiędzy zwykłą opłatą startową, a  opłatą charytatywną zostanie przekazana na rzecz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Na leczenie małych podopiecznych Fundacji możesz podarować większą kwotę, jeśli tylko chcesz. Masz moc, to Ty decydujesz – zachęcają organizatorzy z Leśnego Crossa.

https://superczas.pl/lesnycross2019– tutaj można uzyskać więcej informacji na temat biegów.

(red.)