Okradł 3 domy i włamał się do salonu fryzjerskiego

Morąscy policjanci zatrzymali 53-latka, który w pierwszy weekend kwietnia okradł 3 domy i włamał się do salonu fryzjerskiego na terenie Morąga. Nie były to jego pierwsze tego typu przestępstwa, dlatego przed sądem tym razem odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Morągu ustalili sprawcę, który w pierwszy weekend kwietnia br. okradł trzy rodziny na terenie Morąga i włamał się do jednego z salonów fryzjerskich w tym mieście. Sprawca za swój cel obierał domy, których drzwi nie były zamknięte nocą na klucz i w ten sposób dostawał się do ich środka. W czasie gdy właściciele spali on ich okradał. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe oraz laptopy. Właściciele domów straty oszacowali na łączną kwotę 6000 złotych.

W tym samym czasie 53-letni mieszkaniec Elbląga włamał się jeszcze do jednego z salonów fryzjerskich na terenie miasta, skąd zabrał pieniądze i sprzęt fryzjerski powodując straty o łącznej wartości 5500 złotych.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna usłyszał 4 zarzuty w tej sprawie. 53-latek przyznał się do wszystkich.  W związku z tym, że odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa tym razem przed sądem będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia. W przypadku 53-latka kara będzie surowsza.

(KPP Ostróda)