Olimpijczycy z ZSL w Morągu

Olimpiady przedmiotowe  są najbardziej wymagającymi konkursami w szkole licealnej. Praca przy nich trwa cały rok, a tytuł laureata zapewnia stuprocentowy wynik z danego testu maturalnego. W  tym roku szkolnym Zespół Szkół Licealnych w Morągu ma w tej dziedzinie spore sukcesy.

Bartek Kiryluk jest uczniem klasy trzeciej. Interesuje się tym co się dzieje na świecie, historią i polityką. WOS nie sprawia mu problemów. Ma wiedzę na temat światowej sytuacji politycznej i jest zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Zainteresowania, jak i sama wiedza, zapunktowały na olimpiadach. Bartek brał udział w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej gdzie bez problemu przeszedł eliminacje szkolne, a na szczeblu wojewódzkim poradził sobie z konkurencją i zajął pierwsze miejsce. W marcu jedzie na etap ogólnopolski do Białegostoku. Równie dobrze poszło mu na Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie na etapie wojewódzkim przeszedł trudny test, następnie po odpowiedziach ustnych zajął drugie miejsce w województwie, co daje mu kwalifikacje na kwietniowy etap ogólnopolski.

Kacper Kostrzewa, również uczeń klasy trzeciej interesuje się głównie historią. Najbardziej lubi historię wojskowości, a prywatnie zajmuje się amatorsko łucznictwem. Kacper brał udział w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, gdzie po przejściu eliminacji szkolnych, próbował swoich sił na szczeblu wojewódzkim. Zajął tam pierwsze miejsce, a w kwietniu jedzie na etap ogólnopolski na zamek w Golubiu – Dobrzyniu. W styczniu, w czasie ferii próbował swoich sił w Olimpiadzie Historycznej, na etapie wojewódzkim w Olsztynie. Po przejściu eliminacji pisemnych, gdzie pisało się prace na dany temat, wziął udział w eliminacjach ustnych. Niestety pomimo uzyskania progu punktów na etap centralny, Kacper nie dostał się na etap ogólnopolski, ze względu na lepsze wyniki uczniów w innych województwach.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów, życzymy powodzenia w starciu z najlepszymi uczniami w kraju i będziemy trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki. (ZSL Morąg)