AktualnościHALO MORĄG

Oliwia Korzec zagrała w meczu na otwarciu turnieju Mima Cup

OLIWIA KORZEC, mieszkanka gminy Morąg została dowołana na kadrę Polski U-17. Pojechała na zgrupowanie do Krakowa, skąd wraz z zespołem wyruszyła do Hiszpanii na dwa mecze towarzyskie: z Kanadą 03.03.2022 oraz Szwecją 05.03.2022, godzina 19:00. W swoim pierwszym meczu towarzyskim w ramach turnieju Mima Cup rozgrywanym w hiszpańskim San Pedro del Pinatar reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Kanadą 2:1.

Oliwia zagrała 20 minut w drugiej połowie spotkania. Na boisko weszła w 70 minucie.

Jestem z niej bardzo dumna i zawsze jej mówię, że ona z siebie może być dumna. Oliwia jest bardzo szczęśliwa. Mówiła, że to niesamowite uczucie stać na płycie boiska i śpiewać hymn Polski. Jej marzenie się spełnia – zagrać z orzełkiem na piersi w barwach biało – czerwonych. Niesamowite emocje, radość ale też i stres, jednak warto uparcie dążyć do celu – powiedziała naszemu portalowi Beata Korzec, mama naszej zawodniczki.

Jak informuje portal kobiecyfutbol.pl podopieczne Marcina Kasprowicza musiały gonić wynik po tym jak Kingę Seweryn w 34.minucie pokonała Maalouf. Biało-Czerwone szybko odpowiedziały na trafienie rywalek, bo zaledwie 180 sekund później na listę strzelców wpisała się Emilia Szymczak. Wynik spotkania na trzy minuty przed końcem regulaminowego gry zdobyła ponownie Emilia Szymczak i zapewniła Biało-Czerwonym zwycięstwo.

Polki drugie spotkanie rozegrają w sobotę o godzinie 19:00, a jej rywalkami będzie reprezentacja Szwecji.

Mima Cup
Polska – Kanada 2:1 (1:1)
Szymczak 37′, 87′ – Maalouf 34′

Polska: Kinga Seweryn – Jagoda Cyraniak, Amelia Kowalczyk (51. Oliwia Bałdyga), Ostrowska Jagoda, Martyna Gąsiorek (46. Paulina Guzik), Paulina Piksa (70. Zuzanna Witek), Emilia Szymczak, Gabriela Lewicka (70. Oliwia Korzec), Anita Romuzga (46. Julia Jędrzejewska), Patrycja Kozarzewska (K) (46. Natalia Rohn), Zuzanna Grzywińska (46. Julia Piętakiewicz).

MIMA Cup to nowy projekt  dla Reprezentacji Kobiet do lat 17, który swoją premierę miał w 2018 roku. Odnotowujemy w Europie ogromne zainteresowanie. W turnieju bierze udział 6 drużyn, które są podzielone na 2 grupy po 3 grające przeciwko sobie w grupie, z rundą eliminacyjną składającą się z 1 meczu. Turniej ten odbywa się w tym roku w Hiszpanii, San Pedro del Pinatar.