Warmia i Mazury

Olsztyńska KAS ujawniła ponad 10 ton nielegalnego tytoniu

Pod koniec maja funkcjonariusze KAS wraz z funkcjonariuszami KWP w Olsztynie zajęli ponad 10 ton suszu tytoniowego. Działania przeprowadzono w województwie mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to ponad 5 mln zł.

29 maja 2020 r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, ujawnili ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego na terenie woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrołęckim, na gorącym uczynku zatrzymali 3 osoby w trakcie przeładunku suszu tytoniowego z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych. Łącznie ujawniono ponad 10 ton towaru.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe mogą być również przechowywane na terenie gminy Świętajno w woj. warmińsko-mazurskim. Na miejscu przeszukali posesję i ujawnili kolejne 200 kg suszu tytoniowego. Zatrzymali także maszynę do cięcia tytoniu i zabezpieczyli 2,5 tys. zł w gotówce.

Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 mln zł. Wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 250 tys. zł i 20 tys. zł.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!