Warmia i Mazury

Operatorzy numeru 112 z regionu wyróżnieni

Nawet trzy tysiące zgłoszeń w ciągu doby – tyle interwencji trafia pod numer 112 w województwie warmińsko-mazurskim. W Olsztynie odbyły się Regionalne Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie Krzysztof Kuriata uważa, że w Warmińsko-Mazurskim działa najlepsze Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Polsce. To za sprawą operatorów, których głównym celem jest jak najlepsza obsługa zgłoszeń. Z tego powodu w regionie jest – zdaniem Krzysztofa Kuriaty – wyjątkowo mało skarg na pracę operatorów numeru 112.

Robert Wyszomirski, który operatorem numeru 112 jest od pięciu lat, mówi, że to praca na pierwszej linii frontu.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podziękował im za zaangażowanie. Jak podkreślał, kluczowa jest też współpraca służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie.

Podczas gali w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczone zostały wyróżnienia służbom współpracującym z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, operatorom z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie życzymy, by ta praca była dla nich źródłem rozwoju i satysfakcji. Oby mieli jak najmniej niezasadnych zgłoszeń, a najlepiej wcale. Niech ta niezastąpiona służba, jaką pełnią dla społeczeństwa, spotyka się ze zrozumieniem i życzliwością. Życzymy Wam wielu powodów do radości w życiu osobistym i zawodowym.

(UW Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!