Warmia i Mazury

Ostatni poganie Europy – kolaudacja filmu

W minionych dniach odbyła się kolaudacja filmu braci Raitisa i Laurisa Abele „OSTATNI POGANIE EUROPY”. Produkcję dofinansował Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, który jest koproducentem filmu.

Z konieczności zachowania rygorów pandemicznych w pokazie wzięło udział kilkanaście osób. Pozostali członkowie komisji kolaudacyjnej obejrzeli film w wersji on-line.

Przed projekcją wydarzeniem okazało się internetowe połączenie uczestników projekcji w warszawskim kinie MURANÓW z Rygą, gdzie twórcy filmu: reżyserzy Raitis i Lauris  oraz ich brat Martis autor zdjęć, zaprosili  do rozmowy po pokazie.

OSTATNI POGANIE EUROPY, będący koprodukcją łotewsko-polską, to sprawnie zrealizowany innowacyjny film ukazujący historię dawnych ludów zamieszkujących wschodnie i południowe wybrzeże Bałtyku. Jest to dzieło młodych twórców mających już na koncie nominację do Oscara (2015).

Dwuczęściowy dokument starannie przygotowany, wyróżniający się perfekcyjną wręcz dbałością o realia, wsparty wiedzą naukowych konsultantów, ze wszechobecną świetną  muzyką i zdjęciami przeplatanymi urokliwą animacją. Film ten prezentowany na festiwalach może przynieść twórcom i producentom sporo satysfakcji i nagród.

Część zdjęć realizowana była w województwie warmińsko-mazurskim m.in. na Zalewie Wiślanym, w plenerach regionu (puszcze i jeziora), w Elblągu i Grunwaldzie. W postprodukcji uczestniczyły m.in. firmy EGO MOOVIES z Elbląga, Studio Nagrań UWM w Olsztynie, EMTG Olsztyn (animacja) oraz aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

(wwim)

 

error: Nie kopiuj!!!