AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Ostatni weekend wakacji na drogach powiatu

Policjanci podczas ostatniego wakacyjnego weekendu sprawdzali, czy kierujący stosują się do przepisów. Wszystko po to, aby te wakacje zakończyły się bezpiecznie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy wykazali się całkowitym brakiem odpowiedzialności i kierowali mimo wcześniej wypitego alkoholu lub cofniętych uprawnień.

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 10 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (28.08.2021r.) około godz. 17:00 w m. Bramka. Według wstępnych ustaleń kierująca volkswagenem 33- latka podczas manewru włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kobieta z obrażeniami głowy została zabrana do szpitala na badania. Oboje kierowcy byli trzeźwi.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo spożywanego wcześniej alkoholu. W sobotę (28.08.2021r.) około godz. 11:30 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Siedzący za kierownicą 42- latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, późnym wieczorem w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Badanie 23- latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,5 promila tej substancji. Kilka godzin później, około godz. 2:00 w nocy w Ostródzie funkcjonariuszy zauważyli volkswagena, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Policyjny nos i tym razem ich nie mylił. 18- letni kierowca prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko promil.

Wszyscy trzej kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przed sądem tłumaczyć się będzie również 28- latek, który kierował pojazdem mimo cofniętym uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!