AktualnościKULTURA I SZTUKA

Ostatnie dni zgłoszeń na festiwalowy Bieg „Policz się z cukrzycą”

Najpiękniejszemu Festiwalowi Świata towarzyszyć będzie Bieg „Policz się z cukrzycą”, który od kilkunastu lat stanowi nieodłączny element Finałów WOŚP. Chętni na dołączenie do wyjątkowego happeningu podczas 29. Pol’and’Rock Festival i pokonanie festiwalowej trasy w charakterystycznej pomarańczowej koszulce, zgłaszać się mogą do 23 lipca. Jak dotąd zgłosiło się blisko 2200 osób.

Trasa na 3250 metrów i 3250 uczestników – trwają przygotowania do pierwszego w historii Biegu „Policz się z cukrzycą” na Najpiękniejszym Festiwalu Świata! Do udziału w tym nietypowym happeningu, a zatem także zwrócenia uwagi na poważny problem medyczny, jakim jest cukrzyca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zachęca wszystkich – bez względu na wiek i kondycję fizyczną!

Od 22 czerwca realizowane są zgłoszenia – chętni wypełniają formularz zgłoszeniowy online, podając podstawowe dane oraz określając rozmiar koszulki. Na uczestników wydarzenia czekać będą charakterystyczne pomarańczowe t-shirty – dokładnie takie same, jak te w których widzieliśmy uczestników styczniowego 17. Biegu „Policz się z cukrzycą”. Na mecie – pamiątkowe medale.

Bieg realizowany będzie 3 sierpnia, a tuż przed nim uczestnicy zaproszeni zostaną do wspólnej rozgrzewki w okolicach Dużej Sceny festiwalu. Dystans biegu – 3250 metrów w pętli po asfaltowej drodze festiwalu – pokonać można biegnąc, truchtając, a nawet spacerując.

Po raz pierwszy także na Najpiękniejszym Festiwalu Świata chcemy się solidaryzować z ludźmi, którzy mają problem z cukrzycą, organizując Bieg „Policz się z cukrzycą”. Do dyspozycji mamy koszulki techniczne, z pięknym logotypem, do używania przez cały rok. Dokładnie takie same, jak te, w których biegli uczestnicy styczniowego biegu. Są też piękne medale biegowe. Zgłaszajcie swoje uczestnictwo, także dzieci najmłodsze i najstarsze, aby przedreptać, przejść, przetruchtać, przebiec dystans festiwalowego pola. Ruszamy z zapisami i przypominamy, że na festiwalu także w piątek i sobotę biegamy w znanym uczestnikom festiwalu biegu Odlot – mówi Jurek Owsiak.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 lipca lub wyczerpania limitu miejsc. W odróżnieniu od styczniowych biegów „Policz się z cukrzycą” udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

29 edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Wystąpią m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Lady Pank, Brodka, Napalm Death, Carpenter Brut i Biohazard. Obecność na ASP potwierdził m.in. Borys Szyc, Jerzy Kryszak, Marek Dyjak, Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Marta Kuligowska oraz Kabaret Paranienormalni i Pan Li.

(Biuro Prasowe Fundacji WOŚP/fot. Marcin Zieliński)

error: Nie kopiuj!!!