Ostródzcy kryminalni odzyskali skradzioną łódź. Właściciel dziękuje za profesjonalizm policjantów
Dzięki skutecznej i zaangażowanej pracy funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odzyskano łódź wiosłową skradzioną w nocy z 22 na 23 września 2025 roku. Łódź zniknęła z brzegu jeziora Gąsiory, położonego między Ostrowinem a Starymi Jabłonkami. Jej wartość oszacowano na 1500 złotych.
Jak ustalili policjanci, łódź była prawidłowo zacumowana i zabezpieczona przy brzegu. Mimo to została skradziona, a właściciel zgłosił utratę mienia. Ostródzcy kryminalni natychmiast przystąpili do działania. W krótkim czasie ustalili osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży, a na jej posesji odnaleźli łódź — przemalowaną, lecz nadal możliwą do zidentyfikowania dzięki zachowanym oznaczeniom.
22 października br. mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Nie przyznał się do winy, a sprawa trafiła do sądu, który będzie rozstrzygał o jego odpowiedzialności karnej.
Kilka dni po odzyskaniu łodzi do Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie wpłynęła wiadomość e-mail od córki właściciela. W liście wyraziła szczerą wdzięczność za profesjonalizm, skuteczność i szybkie działania policjantów, które pozwoliły na odzyskanie skradzionego mienia. Podkreśliła, że funkcjonariusze wykazali się dużym zaangażowaniem i empatią wobec poszkodowanego.
Policjanci zaznaczają, że każde zgłoszenie jest traktowane z należytą powagą, a nadrzędnym celem ich służby pozostaje ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli. Sprawne działanie w tej sprawie to kolejny dowód na to, że determinacja i współpraca mogą przynosić wymierne, pozytywne efekty.

(red./KPP Ostróda)

