AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Oświadczenie 20 BBZ w sprawie szkolenia w powiecie ostródzkim

Oświadczenie dotyczące realizacji szkolenia programowego w dniach 6-7.12.2022 roku w powiecie Ostródzkim realizowane przez żołnierzy 20 Brygady Zmechanizowanej w związku z informacjami, że w okolicach Ostródy po domach chodzą ludzie w mundurach, czarne czapki. Wchodzą do domów, podają się za żołnierzy, robią zdjęcia i informują, że nieruchomości zostaną przejęte na cele wojskowe.

6 grudnia 2022 roku żołnierze 20 Brygady Zmechanizowanej w ramach szkolenia programowego realizowali rekonesans terenu w którym pełnią służbę wynikający z przeznaczenia Jednostki Wojskowej w powiecie Ostródzkim. Szkolenie to jest rutynowym działaniem podczas którego żołnierze uaktualniają między innymi przejezdność dróg i uaktualniają mapy.
Dziś  prowadzony jest w dalszym ciągu rekonesans  w ramach szkolenia programowego w powiecie Ostródzkim, jak również informowanie mieszkańców powiatu o przedsięwzięciach jakie realizują Siły Zbrojne. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wyrozumiałość i pomoc w realizacji przedsięwzięcia, a za niedogodności przepraszamy.
Jednocześnie dziękujemy za czujność społeczności lokalnej. Zawsze każdy z państwa ma prawo o poproszenie wylegitymowania się osób podających się za żołnierzy.

(red./20 BBZ)

error: Nie kopiuj!!!