Oszukał hotele na terenie Morąga

Jak poinformowała nasz portal mł. asp. Anna Karczewska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, mieszkaniec Elbląga dokonał trzech oszustw, na szkodę hoteli na terenie Morąga.

Schemat działania 20-latka był zawsze identyczny. Wybierał hotel, gdzie chciał skorzystać z noclegu. Kiedy przez personel był proszony o dokument tożsamości zawsze twierdził, że zaraz przyjedzie jego wujek, który ich zamelduje i wszystko opłaci. Był tak przekonujący że recepcjonistki dawały mu klucz do pokoju, a kiedy rano prosiły o rozliczenie zawsze się wykręcał, że wujek zaraz ureguluje i już do hotelu nie wracał lub jak była inna zmiana to wychodził i już  nie wracał.

Ostatni raz oszukał jeden z hoteli w Morągu 22 listopada br. – Mężczyzna ten był dwukrotnie zatrzymany w tej sprawie. Był już karany za inne przestępstwa. Na chwilę obecna sprawa jest w toku i nie chcę zdradzać więcej szczegółów dla dobra prowadzonego postępowania. Dodam jedynie, że 20-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Anna Karczewska.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie  elblążanin nie ma stałego zameldowania, stąd podróżuje po naszym terenie szukając noclegu.

Być może 20-latek w podobny sposób nocował w Państwa hotelu, dlatego zachęcamy, aby zgłosić sprawę policji.

(red.)