Warmia i Mazury

Oszukał w sieci ponad 130 osób. Jest akt oskarżenia

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko 31- letniemu mieszkańcowi województwa Lubuskiego, który na portalu internetowym oszukał ponad 130 osób i wyłudził od nich blisko 15 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzili postępowanie w sprawie szeregu oszustw internetowych dokonywanych na terenie całej Polski. W wyniku szeregu czynności funkcjonariusze ustalili, kto jest odpowiedzialny za ten przestępczy proceder.

Mieszkaniec województwa lubuskiego przyjechał do Ostródy celem znalezienia tzw. „słupów”. Mężczyzna szukał osób w trudnej życiowej sytuacji. Obiecywał im pieniądze w zamian za założenie fikcyjnych firm na których dane zakładał następnie konta na portalach internetowych.
31- latek oferował sprzedaż oprogramowania komputerowego. Na jego oferty odpowiedziało ponad 130 osób z całej Polski. Wpłaciły one pieniądze na konta podejrzanego, jednak nigdy nie otrzymały zamówionego towaru. W ten sposób mężczyzna wyłudził blisko 15 tysięcy złotych.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi województwa lubuskiego zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, potrzebował pieniędzy i w ten sposób postanowił je zdobyć.
Policjanci zakończyli to postępowanie aktem oskarżenia, który zostanie przesłany do sądu. To tam zostanie podjęta decyzja o dalszym losie 31- latka.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!