AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Oszuści nie próżnują! Bądź ostrożny!!!

Oszuści nie próżnują i nie śpią, co rusz wymyślają nowe metody oszustw, aby wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Przez naszą nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić pieniądze. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Do ostródzkiej jednostki zgłosiła się 57-letnia kobieta, która zgłosiła fakt uzyskania podstępem przez sprawcę dostępu do jej konta bankowego, z którego następnie dokonał kilku przelewów na łączną kwotę 35000 zł.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Zachować czujność podczas procedury weryfikacji przez pracownika banku. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!