AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Otrzymałeś sms-a , aby dopłacić do przesyłki? To oszustwo

Policjanci ostrzegają przed fałszywymi sms- ami z prośbą o dopłatę do przesyłki. Wchodząc w podane w wiadomości linki narażamy się na utratę naszych oszczędności!

W miniony weekend do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zgłosiły się dwie osoby, które padły ofiarami oszustów. Sposób działania w obu przypadkach wyglądał tak samo.

Otrzymujemy sms-a z prośbą o dopłatę kilkunastu, kilkudziesięciu groszy do przesyłki. By „zachęcić” nas do dopłaty, nadawca sms-a informuje nas, że w przypadku braku uregulowania zaległości przesyłka nie zostanie doręczona. W sms-ie podany jest link, w który bez chwili zastanowienia klikamy. Link przenosi nas na stronę naszego banku. Wszystko wygląda tak, jak zawsze.

– opowiadają policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ostródzie

Niczego nie świadome ofiary wpisują wszystkie dane niezbędne do wykonania przelewu. Podana kwota jest na tyle niska, że ich czujność zostaje uśpiona. W tym czasie oszuści otrzymują dostęp do naszego konta bankowego i zabierają nasze oszczędności.

W ten sposób w miniony weekend dwóch mieszkańców naszego powiatu straciło prawie 3 tysiące i blisko 6 tysięcy złotych ze swoich kont bankowych.

Apelujemy o rozwagę, upewnijmy się, że wykonywane przez nas przelewy są adresowane na konta firm do których faktycznie mają dotrzeć. Kiedy nie mamy pewności o autentyczności wiadomości, skontaktujmy się z jej nadawcą, aby uzyskać właściwą odpowiedź, bądź informację o tym, że ktoś próbuje nas oszukać.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!