Otyliada 2019 – Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. W tym roku odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca br. W Morągu zawody odbędą się na pływalni „Morąska Perła”.

Pierwszy maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 r. jest imprezą ogólnopolską. W tym roku odbędzie się na 48 pływalniach w całym kraju.
Dla jednych OTYLIADA jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Jednak głównym celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, ani extra ubrania), a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.
W dotychczasowych pięciu OTYLIADACH uczestniczyło ponad 11 tys. Polaków, którzy łącznie przepłynęli 40.195 km. Rekord OTYLIADY ustanowiony w 2016 r. w Warszawie, należy do Sebastiana Karasia i wynosi 54.200 metrów. Rekordzistką wśród pań jest Aleksandra Bednarek. W 2017 r. przepłynęła w Kleszczowie 41.750 metrów.

Na maraton pływacki zaprasza m.in. Morąski Klub Pływacki Narie 10.5.

W związku z organizacją „VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego” odbywającego się w Pływalni „Morąska Perła” w nocy z 16 na 17 marca 2019 r., informujemy, że dnia 16 marca od godz. 18:00 wszystkie tory basenu sportowego  będą zarezerwowane na zawody.  Pozostałe atrakcje pozostają do Państwa dyspozycji.

(red./Referat Sportu/ Morąski Klub Pływacki Narie 10.5)