AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Owocne kontrole na targowisku w Zalewie

Funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zatrzymali podrobioną odzież na targowisku miejskim w Zalewie. Ubrania ze znakami towarowymi znanych światowych marek oferowali do sprzedaży obywatele Bułgarii.

Na przełomie czerwca i lipca br. funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zatrzymali na targowisku miejskim w Zalewie odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Ubrania oferowali do sprzedaży młodzi obywatele  Bułgarii.

W toku czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Referatu Realizacji w Olsztynie ujawniono prawie 2 tys. sztuk odzieży o wartości szacunkowej – ok. 235 tys. zł. Handlował nimi młody Bułgar. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest osobą niepełnoletnią i wszystkie czynności procesowe zostały przeprowadzone w obecności jego ojca, a sprawę przekazano do Sądu Rejonowego w Tczewie III Wydz. Rodzinny i Nieletnich, celem dalszego prowadzenia.

Z kolei mundurowi z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Elblągu zatrzymali  na tym samym targowisku blisko 300 sztuk odzieży, oznaczonej różnymi znakami towarowymi znanych modowych marek. Funkcjonariusze przesłuchali prowadzącą sprzedaż obywatelkę Bułgarii w charakterze podejrzanego. Kobieta złożyła do protokołu wniosek o skazanie bez rozprawy i uiściła kwotę 3 tys. zł tytułem kary grzywny.

Sprawa została przekazana do Referatu Dochodzeniowo – Śledczego Warmińsko Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

W obu ujawnieniach odzież została zajęta do dalszego postępowania.

(KAS Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!