AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Paczki świąteczne dla seniorów z gminy

Od początku marca br. trwała zbiórka żywności wśród żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu. Zebrano żywność, z której powstało 50 paczek dla starszych, samotnych mieszkańców Gminy Morąg.  Znajdowały się w nich produkty żywnościowe z długotrwałym terminem ważności, niezbędne w każdym gospodarstwie domowym.

Akcję przygotowali żołnierze z Jednostki Wojskowej 1248 w Morągu, przy współpracy Burmistrza Morąga oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morągu.

– Paczki do seniorów z naszej gminy trafiły pod koniec marca br. Dostarczyli je żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu,  zastępca Burmistrza Morąga Leszek Biernacki, Monika Fijał pracownik socjalny  MOPS Morąg oraz wolontariuszy Fundacji  Sowa – Nigdy Sami – mówi Alina Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morągu.

– Mimo, że akcja przebiegała w  trudnych warunkach, z uwagi na pandemię  Covid- 19, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony seniorów.  Otrzymali oni nie tylko paczki żywnościowe, ale przede wszystkim uśmiech i ciepłe słowa, które są tak ważne w czasie ograniczania kontaktów międzyludzkich – dodaje Alina Witkowska.

Bardzo serdecznie dziękujemy żołnierzom, którzy kolejny raz nie zapomnieli o starszych, samotnych mieszkańcach naszej gminy.

(red./ fot. Adam Gancewski, Klub Wojskowy w Morągu)

error: Nie kopiuj!!!