AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Pasowanie na Przedszkolaka inne niż zwykle

W Przedszkolu nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu, w grupie II „Żabki” odbyła się bardzo ważna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”. I choć po raz pierwszy, w związku z pandemią COVID-19, zabrakło wśród gości rodziców i innych bliskich, dzieci przystąpiły do niej z wielkim przejęciem.

Na widowni bowiem nie zabrakło osoby, dla której każda przedszkolna uroczystość jest bardzo ważna – mowa oczywiście o Ewie Skibiak, dyrektorze placówki.

W pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przygotowanym specjalnie na tę okazję krótkim programie artystycznym. Następnie Ekoludek, symbol naszego przedszkola, w którego wcielił się Hubert, dokonał pasowania każdego nowoprzyjętego do naszej placówki dziecka z tej grupy wiekowej.

Potem kilka miłych słów do dzieci skierowała Pani Dyrektor, która na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wręczyła dzieciom okolicznościowe dyplomy i znaczki z logo przedszkola oraz dla wszystkich uczestniczących w uroczystości dzieci rożki obfitości wypełnione po brzegi łakociami. Do upominków zostały też dołączone przepiękne magnesy związane tematycznie z segregacją odpadów (jak na ekologiczne przedszkole przystało) przekazane przez rodziców Poli. Po uroczystym pasowaniu czekała na wszystkich słodka niespodzianka przekazana przez mamę Gabrysi – przepiękny (i przepyszny) tort z wizerunkiem żabki oraz wspaniały poczęstunek, o który zadbali pozostali rodzice i Pani Nina. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości!

(Beata Kamińska/ fot. archiwum przedszkola)

error: Nie kopiuj!!!