AktualnościHALO MORĄG

PCK przekaże 70 paczek seniorom

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przystąpił  do projektu finansowanego ze środków Sanofi, dotyczącego przekazania paczek żywnościowych  dla podopiecznych Punktu Opieki nad Chorym w Domu PCK w Morągu  60+ starszych i samotnych z Gminy Morąg, które nie mogą  bądź nie powinny wychodzić z domu po zakupy ( 70 paczek).

Paczki z produktami spożywczymi  i środkami ochronnymi zostaną dostarczone seniorom przez siostry Polskiego Czerwonego Krzyża.  Termin realizacji to 18- 30 maja 2020r.

Dzięki darowiźnie finansowej przekazanej dla Polskiego Czerwonego Krzyża, 3000 seniorów w całej Polsce oraz osób samotnych i w kwarantannie, otrzyma paczki z produktami ochrony osobistej, w tym tak potrzebne maseczki i płyny dezynfekujące oraz z artykułami spożywczymi.

– Epidemia COVID-19 jeszcze wyraźniej pokazuje kluczową rolę sektora farmaceutycznego w obszarze ochrony zdrowia i życia. Po epidemii wkroczymy w całkiem „nową normalność” i dlatego ważne jest nasze obecne zaangażowanie na wielu płaszczyznach, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Jedną z grup najbardziej dotkniętych obecną sytuacją w Polsce są osoby starsze, często żyjące samotnie i zdane wyłącznie na gesty dobrych ludzi. Doniesienia o ich trudnej sytuacji, wywołują niepokój i troskę. Dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, który od lat angażuje się w pomoc polskim seniorom. Mam nadzieję, że realna pomoc, jaką otrzymają dzięki wsparciu ze strony Sanofi, pomoże im poczuć się bezpieczniej i zdecydowanie poprawi warunki życia w tym trudnym czasie –mówi Magdalena Kruszewska, Prezes Zarządu Sanofi w Polsce.

Polski Czerwony Krzyż od początku epidemii wspiera osoby w kwarantannie i dostarcza żywność najbardziej potrzebującym. 5000 sióstr oraz pracowników PCK nieustannie odwiedza swoich podopiecznych, pomagając im w zakupach i codziennych czynnościach; a 19 Grup Ratownictwa współpracuje z władzami lokalnymi na swoim terenie, wspierając szpitale i przygotowując się do budowy tymczasowych miejsc pobytu dla zakażonych COVID-19.

– Pandemia koronawirusa postawiła przed nami nowe wyzwania i spowodowała izolację wielu osób, które są w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19. Wszyscy skupiamy się na pomocy osobom chorym i starszym, którym koronawirus i niebezpieczna dla płuc choroba zagrażają najbardziej. Dlatego cieszymy się, że Sanofi podjęło decyzję, aby razem z Polskim Czerwonym zaopatrzyć w żywność i najpotrzebniejsze artykuły tych, którzy szczególnie teraz potrzebują naszego wsparcia –mówi Małgorzata Szukała, kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!