„Perłowa Nuta” na scenie MDK

W Morąskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Polskiej i Poezji Śpiewanej „Perłowa Nuta”. To już kolejna edycja Festiwalu, który ma swoją wieloletnią tradycję. Uczestnicy zaprezentowali piosenki z repertuaru zespołów: IRA, T.LOVE, KOMBI oraz piosenki z kręgu poezji śpiewanej.

Były prezentacje indywidualne, zespołowe. Wystąpiły również duety.

Prezentacje festiwalowe oceniło Jury w składzie: Irena Frąckiewicz – nauczyciel muzyki, dyrygent; Małgorzata Mróz – muzyk, wokalistka oraz Dorota Partyka – uczestniczka programu „Szansa na Sukces”, trener wokalny.

Wyniki Festiwalu:

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY IV-VI):

III miejsce: ZUZANNA ŁĘGOWSKA Z FUNDACJI KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH za interpretację piosenek: „Ona jest ze snu, „Dni których nie znamy”, opiekun: Barbara Gnoza-Wawrzynkiewicz

II miejsce: NIKOLA GŁUSZYK Z PASŁĘCKIEGO OŚRODKA KULTURY za wykonanie utworów: „Nietykalni”, „Na całych jeziorach Ty”, opiekun: Bogusława Głuszyk

I miejsce: ALICJA DĄBROWSKA Z PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE za piosenki: „Nadzieja”, „Moknie w deszczu diabeł”, opiekun: Judyta Mazur

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY VII-VIII):

Wyróżnienie: C-DURKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA BRZECHWY W MORĄGU za utwory: „Ona jest ze snu”, „Nic dwa razy”, opiekun: Agata Lachowicz

II miejsce: MAJA KARWOWSKA Z SEKCJI WOKALNEJ MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za interpretację piosenek „Dzień”, „Się ściemnia”, opiekun: Malwina Gieszczyńska

I miejsce: KACPER GROSZEWSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W MARZĘCICACH za utwory: „Modlitwa”, „Pokolenie”, opiekun: Anna Lewicka

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROŚLI:

Wyróżnienie (soliści): KACPER MARSZAŁEK Z ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W DOBROCINIE/SEKCJA WOKALNA MORĄSKIEGO DOMU KULTURY za piosenki: „Nadzieja”, „Bajka”, opiekun: Malwina Gieszczyńska

I miejsce (soliści): ALICJA MRÓZ ZE SZKOŁY MUZYKI „FEELHARMONIA” W OLSZTYNIE za utwory: „Nadzieja”, „Znów wędrujemy”, opiekun: Rafał Gajewski

II miejsce (duety): DUET: DAGMARA COK, WERONIKA GOL Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W MORĄGU za wykonanie utworów: „Parę chwil”, „Hymn”, opiekun: Ewa Frycz

II miejsce (zespoły): ZESPÓŁ „SING AND LIVE” Z MIEJSKIEGO DOMU KULTURY W OLSZTYNKU za interpretację wokalną piosenek: „Nic dwa razy”, „Powtarzaj to”, opiekun: Dorota Partyka

KATEGORIA: DUETY JUNIOR- NAUCZYCIEL:

Wyróżnienie: DUET: MARCEL MARYNOWSKI, DAWID BRODACKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRANKNOWIE za wykonanie piosenek: „Hymn”, „Miłość znajdzie nas”, opiekun: Dawid Brodacki

Nagrody rzeczowe ufundował Morąski Dom Kultury.

(MDK)