„Perłowa Nuta” na scenie MDK

Morąski Dom Kultury był organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Polskiej „Perłowa Nuta”. W tym roku uczestnicy przeglądu zaprezentowali jeden utwór z repertuaru Beaty Kozidrak i zespołu Bajm oraz jeden utwór dowolny z gatunku poezji śpiewanej.

Jak mówi Beata Cetkowska z Morąskiego Dom Kultury, celem festiwalu jest uwrażliwienie na poezję i muzykę; popularyzacja poezji śpiewanej i piosenki polskiej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; umożliwienie prezentacji dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów; aktywizacja twórczości amatorskiej, wspieranie debiutów artystycznych; kształtowanie wrażliwości artystycznej, literackiej, muzycznej; popularyzacja polskich twórców: autorów tekstów i kompozytorów.

Festiwal  zorganizowany został w  grupach wiekowych:

I – uczniowie szkół podstawowych (klasy I – III),

II – uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI),

III – uczniowie klas VII, VIII,

IV – uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe.

Powołane przez organizatorów Jury oceniało: dobór repertuaru, warunki wokalne, poziom wykonania, oryginalność kompozycji i aranżacji oraz osobowość sceniczną.

Laureaci Przeglądu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Laureaci festiwalu wystąpią podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

W skład Jury zasiedli: Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim, Tomasz Długosz – wokalista, gitarzysta, autor tekstów oraz Adam Gałka – najlepszy polski Elvis Presley.

Wyniki festiwalowe:

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY I-III):
III miejsce – DUET: ZUZANNA ZYŚK, MARCEL MARYNOWSKI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRANKNOWIE, opiekun: Barbara Suchocka

II miejsce – LENA KOWALCZYK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W MORĄGU, opiekun: Przemysław Kowalczyk

I miejsce – JULIA RUDZIŃSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. IRENY KWINTO W ŻABIM ROGU – FILIA W BRAMCE, opiekun: Lidia Prajwocka

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY IV-VI):

III miejsce – HANNA TOBOLSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JANA BRZECHWY W MORĄGU

II miejsce – DUET: ZUZIA CIEBIEŃ I PATRYK ŻELAZNOWSKI Z NIEPUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO IM. WANDY CHOTOMSKIEJ W TRELKOWIE, opiekun: Małgorzata Żelaznowska

I miejsce – JULIA GRZYWIŃSKA Z FUNDACJI KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH, opiekun: Joanna Gawryszewska

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY VII-VIII):

Wyróżnienie – NADIA WIERZBOWSKA Z FUNDACJI KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH, opiekun: Joanna Gawryszewska

III miejsce – NATALIA HAJN Z FUNDACJI KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH, opiekun: Joanna Gawryszewska

II miejsce – MAJA WIERZCHOŁOWSKA Z FUNDACJI KREOLIA KRAINA KREATYWNOŚCI W JERUTKACH, opiekun: Joanna Gawryszewska

I miejsce – SZYMON SOBCZAK Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH, opiekun: Miron Maciopa

UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROŚLI:
Wyróżnienie – AMELIA ŁADA Z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ORNECIE, opiekun: Anna Lipińska

III miejsce – JAKUB LECH Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH, opiekun: Miron Maciopa

II miejsce – JUSTYNA RODZIEWICZ Z PAŁACU MŁODZIEŻY IM. ORLĄT LWOWSKICH W OLSZTYNIE,
opiekun: Alicja Kucharzewska-Samko

I miejsce – IZABELA NIZIO Z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH, opiekun: Miron Maciopa

(red./fot. dw)