AktualnościHALO MORĄG

Piątka dzieci pod opieką pijanych rodziców

Sąd rodzinny zajmie się sprawą nieodpowiedzialnych rodziców, którzy opiekowali się piątką swoich dzieci pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie ojca wykazało ponad 2 promile. Matki- blisko 3 promile. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dziećmi zaopiekowali się pracownicy opieki społecznej.

Wczoraj (04.03) około godz. 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od asystenta jednej z rodzin z gminy Morąg, że rodzice mogą opiekować się swoimi dziećmi pod wpływem alkoholu.

Na miejsce skierowani zostali dzielnicowi oraz pracownik socjalny. Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. 51- latek i 33- latka opiekowali się swoimi dziećmi w wieku od 3 do 11 lat w stanie nietrzeźwości.

Badanie na zawartość alkoholu ojca dzieci wykazało ponad 2 promile. Matka miała blisko 3 promile tej substancji w organizmie. W uwagi na to, że w tym stanie rodzice nie mogli dalej zajmować się swoim potomstwem, dzieci zostały przewiezione do placówek opiekuńczych. Nieodpowiedzialni rodzice trafili natomiast do policyjnego aresztu.

O zaistniałej sytuacji oraz braku należytej opieki nad dziećmi powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!