AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

„Piękno Ziemi Morąskiej w malarstwie Zofii Świat”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić do Galerii Lokalnych Twórców, znajdującej się w Wypożyczalni dla Dorosłych na wystawę pt. „Piękno Ziemi Morąskiej w malarstwie Zofii Świat”.

Autorką prac jest Zofia Świat, mieszkanka Morąga, absolwentka ART w Olsztynie. Malarstwem interesuje się od dziecka, jednak dopiero po przejściu na emeryturę mogła zacząć robić to co lubi i spełnić swoje marzenie. Przez dwa lata doskonaliła techniki malarskie, pod kierunkiem artysty plastyka, prof. Tadeusza Brzeskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Od 2007 roku w Galerii Ratuszowej w Morągu organizuje wystawy i prowadzi zajęcia plastyczne przy UTW.  Jest laureatką plebiscytu ,, W kręgu osobowości ” – morążanka roku 2007 w kategorii artysta. Zdobywczyni kilku nagród, wyróżnień w powiatowych,  wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach oraz przeglądach plastyki nieprofesjonalnej. Otrzymała liczne podziękowania i dyplomy za pracę na rzecz kultury. Brała udział w plenerach, wystawach zbiorowych, indywidualnych na terenie kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku około 1100 prac, które znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Tworzy w różnych technikach: akwarela, akryl, olej, tusz, techniki mieszane i własne. Ulubione tematy to abstrakcja, sztuka poszukiwania, portrety, pejzaże, martwa natura.

Od 2016 roku jest aktywnym członkiem Klubu Plastyka Amatora w Ostródzie, a w swoich pracach lubi uwieczniać to czego ludzie nie widzą. Jej motto – pasja i ruch, to  lek na pogodną jesień życia.

Na wystawie zostaną pokazane prace od samych początków malarstwa, po prace które będę prezentowane po raz pierwszy.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 07.09–30.09.2023 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 07.09.2023 r. o godz. 17.00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(MBP Morąg)

error: Nie kopiuj!!!