Warmia i Mazury

Pijana „opiekowała się” swoim 5-letnim synkiem

Ostródzcy policjanci interweniowali wobec 40-latki, która pijana „opiekowała się” swoim 5- letni synkiem. Gdy przebywała na dworcu ze swoim dzieckiem, jej zachowanie zaniepokoiło osoby postronne. Policyjne badanie wykazało u kobiety ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jej dziecko było głodne i wyziębione. Chłopcem zaopiekowali się policjanci. Ostatecznie 5-latek trafił do pogotowia rodzinnego, a jego nieodpowiedzialna matka do policyjnego aresztu.

W minioną sobotę (28.03.2020) ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej osoby, że na terenie dworca przebywa kobieta, która prawdopodobnie jest pijana, a ma pod opieką małe dziecko. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce i niestety potwierdzili tą informację.

Nieodpowiedzialna 40-latka znajdowała się pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jej organizmie wykazało ponad 1,5 promila. W tym czasie jej 5-letni synek był wyziębiony i głodny. Policjanci zaopiekowali się dzieckiem, kupili mu jedzenie w pobliskim sklepie, uspokoili, ogrzali i zawieźli do pogotowia rodzinnego.

Nieodpowiedzialna matka trafiła do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(KWP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!