AktualnościHALO MORĄG

Pijany pojechał kupić alkohol

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec powiatu ostródzkiego, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pojechał kupić kolejne napoje wyskokowe.

Do zdarzenia doszło w Miłakowie. Wówczas na stację paliw przyjechał 70-latek. Kupował alkohol. Świadkiem tego był zgłaszający, który widząc podejrzane zachowanie seniora zadzwonił na numer alarmowy. Podejrzewając, że mężczyzna może być pijany zadbał o to, by do czasu przyjazdu policjantów nie wsiadł za kierownicę i nie odjechał. Jak się okazało, 70- latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci apelują

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!