AktualnościHALO MORĄG

Pijany spowodował kolizję, chcąc uniknąć kontroli drogowej

Przed sądem za szereg popełnionych przestępstw oraz wykroczeń odpowie 20- letni mieszkaniec powiatu. Młody kierowca kierował pojazdem mimo sądowego zakazu i mimo promili w organizmie. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez policjantów a uciekając spowodował kolizję.

Do zdarzenia doszło wczoraj (01.02.2021r.) około godz. 1:30 w Morągu. Policjanci morąskiej patrolówki zauważyli volkswagena, którego styl jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca jest pijany. Natychmiast przystąpili do interwencji. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mimo to, kierowca volkswagena kontynuował jazdę. Po chwili uderzył w zaparkowany samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Jak okazało się, kierowca volkswagena to 20- letni mieszkaniec naszego powiatu. Posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Za popełnione przestępstwa złamania sądowego zakazu, kierowania w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!