AktualnościHALO MORĄG

PKP S.A. planuje sprzedaż budynku po byłej parowozowni

PKP S.A. planuje sprzedaż budynku po byłem parowozowni. Obecnie trwa procedura przygotowania przetargu nieograniczonego. Jak udało się nam dowiedzieć w PKP S.A. przetarg najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w II kwartale bieżącego roku.

Budynek byłej parowozowni wykorzystywany był jako warsztat. Budowę budynku zakończono w 1987 r. Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym, krytym papą. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 181 m², powierzchnia użytkowa 134 m². Ściany budynku są murowane z cegły, fundamenty wylewane z betonu, stolarka drzwiowa i wrota drzwiowe stalowe, okna drewniane, posadzka betonowa. Obiekt jest orynnowany. Ściany niewygładzone, pomalowane, wymagają odświeżenia i uzupełnienia ubytków. Budynek wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną (instalacje odłączone), brak ogrzewania. Budynek wymaga generalnego remontu.

Nieruchomość gruntowa zabudowana, położona jest w Morągu. Działka nr 4/47 znajduje się w północno-zachodniej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych oraz budynków mieszkalnych i usługowych. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Bezpośredni dojazd do nieruchomości obywa się działką gruntu nr 4/37 obręb 2 Morąg o nawierzchni gruntowej, na której to przy sprzedaży zostanie ustanowiona służebność przejścia i przejazdu.

Działa nr 4/47 kształtem przypomina trapez, posiada łagodną konfigurację. Na nieruchomości posadowiony jest budynek byłej parowozowni. Niezabudowany teren nieruchomości porośnięty jest trawą, pojedynczymi drzewami. Nieznaczna część działki utwardzona jest płytami betonowymi, na działce znajduje się również kanał rewizyjny. Nieruchomość nie została ogrodzona. Przez działkę przebiegają sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, elektroenergetyczna oraz telekomunikacyjna.

Nieruchomość obciążona jest umową najmu, zawartą na czas nieoznaczony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru miasta Morąg stanowiącymi treść Uchwały nr III/20/14 Rady Miejskiej w Morągu z dnia 30.12.2014 r. przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem ,,2UM” – tereny zabudowy usługowej z mieszkalną.

24564

(red/PKP S.A./fot. dw, arch. PKP S.A.)

error: Nie kopiuj!!!