Plac za domem kultury i biblioteką będzie ogrodzony

Za budynkami Morąskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej powstaje ogrodzenie. Jak mówi Andrzej Niewiadomski, dyrektor MDK – Budujemy go ze względów estetycznych i bezpieczeństwa.

– Bardzo duża grupa młodzieży wieczorami spotyka się w tym miejscu, wybija drzwi, maluje elewacje, dlatego powstał pomysł, aby postawić ogrodzenie i na noc zamykać, aby była mniejsza dostępność do tego terenu. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest to, że biblioteka ma nową elewację, na którą wydano spore pieniądze. Obawiamy się także, że młodzież będzie ją niszczyła, dlatego grodzimy i postawimy bramę wjazdową – wyjaśnia Andrzej Niewiadomski.

Jak zapewnia dyrektor MDK, w dzień brama będzie otwierana, aby można było tam swobodnie parkować.

Przejście od szczytu biblioteki do schodów prowadzących do parku miejskiego i parkingu przy bazarze będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców.

– Ogrodzenie Morąski Dom Kultury realizuje ze środków własnych, natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zamontuje monitoring wizyjny na ten plac – mówi dyrektor MDK.

Na budynku biblioteki już pojawiła się kamera. Oświetlenie, które zostało zamontowane na elewacji biblioteki, jak podkreśla Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu, oświetla cały plac.

(red./fot. dw)